Luis Vigor Ürün Görseli

Kadınlarda Cinsel Uyarılma

Uyarılma ve seks sırasında çeşitli fiziksel tepkiler aşamaları vardır. Araştırmacılar kadınlar ve erkekler için dört aşamalı cinsel tepki tespit ettiler: uyarı, plato, orgazm ve çözüm. Bu makale, cinsel olarak uyandırıldığında bir kadının vücudunda ne olduğunu açıklıyor.

Aşama 1: Cinsel Heyecan veya Uyarılma

Bir kadın uyandırıldığında (açıldığında), cinsel organlarındaki kan damarları genişler. Vajinal duvarlarda artan kan akışı vardır ve bu da akışkanların içinden geçmesine neden olur. Vajinayı ıslatan ana yağlama kaynağı budur.

Kan dolaşımının artması nedeniyle dış genital organ veya vulva (klitoris, vajinal açıklık ve iç ve dış dudaklar veya labi dahil) şişirilir (şişirilir). Vücudun içinde vajinanın tepesi genişler.

Darbe ve solunum sıklığı artar ve kan basıncı yükselir. Kan dolaşımı genişledikçe, özellikle göğüs ve boyundaki bir kadın kızarmış olabilir.

Aşama 2: Cinsel Plato

Vajinanın alttaki üçte birine kan akışı sınırına ulaşır ve vajinanın alt kısmının şişmesine ve sertleşmesine neden olur. Buna bazen orgazm platformu olarak bilinen introitus denir ve orgazm sırasında ritmik kasılmalara maruz kalır.

Bir kadının göğüsleri% 25 oranında artabilir ve meme çevresindeki kan dolaşımı artar, meme uçları daha az dik durur.

Bir kadın orgazm yakınlaştığında, klitorisi pubik kemiğe karşı geri çekilir ve kaybolduğu görülür. Orgazm için yeterli cinsel heyecanı oluşturmak için bu aşamada sürekli uyarılmaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Aşama 3: Orgazm

Orgazm, introitus da dahil olmak üzere genital kasların kasılmaları (0.8 saniye aralıklarla) ile karakterize olan, önceki evrelerde oluşan cinsel gerginliğin yoğun ve keyif verici salımıdır. Burayı daha fazla oku:  orgazm nedir?

Çoğu kadın, erkeklerin orgazmdan sonra yaptığı iyileşme dönemini yaşamazlar. Bir kadın tekrar harekete geçirilirse başka bir orgazm olabilir.

Her kadın seks yaparken orgazm göstermez. Çoğu kadın için, ön sevişme orgazm oluşmasında önemli bir rol oynamaktadır. Buna erojen bölgeler okşamayı ve klitoriyi uyarmayı içerebilir.

Öğrenin kadınlarda orgazm sorunlarına neden ne .

Aşama 4: Cinsel Ayrımcılık

Kadının vücudu yavaşça normal durumuna döndüğünde budur. Şişkinlik azalır ve solunum ve kalp atış hızı yavaşlar.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )